Юридичні консультації

Prev Next
 

ДИПЛОМАТ

222.gif
Дипломат - професія унікальна. Представляти інтереси своєї країни в іноземній державі - справа непроста і відповідальна. Перебуваючи за кордоном, дипломати проводять переговори із зарубіжними партнерами, відстоюють інтереси зовнішньої та внутрішньої національної політики.
Професія "Дипломат" потребує від фахівця переважно інтелектуальних і нервово-психічних витрат. Професійна діяльність, насамперед, має на увазі реалізацію відомих заздалегідь процедур, виконання поставлених завдань, аналіз, порівняння й інтерпретацію даних, пропозицію нових рішень.
Специфіка професії
Плюси професії
    + спілкування з цікавими людьми;
    + творча самореалізація.
Мінуси професії
    - шлях до цієї професії довгий й тернистий;
    - за ореолом престижності та загадковості, що оточують професію дипломата, криється важка, іноді рутинна, іноді творча, але завжди дуже відповідальна робота;
Професія дипломата ніколи не була безпечною. Дипломатів викрадали і вбивали. Багато експертів вважають, що нині дипломатичні представництва та їхні працівники є однією з найбільш привабливих мішеней для терористів.
Місце роботи
Зарубіжні посольства та представництва.
Особисті риси
Вважається, що дипломатами не стають, а народжуються, адже головне у цій професії - талант, який або є, або немає.
Основні складові успіху в дипломатичній службі - це високий освітній, інтелектуальний і культурний потенціал, історичний досвід, а також мистецтво застосування усього цього на практиці. Таким чином, дипломат повинен бути всебічно розвиненою людиною, мати здоровий глузд і здатність адаптуватися до будь-якої, найнесподіванішої ситуації.
Хороший дипломат повинен володіти цілою низкою особистих рис:
привабливістю, почуттям гумору, порядністю, тактом; бути людиною працьовитою, вольовою, винахідливою, психологічно стійкою, енергійною та відповідальною; мати гарну пам'ять та інтуїцію.
Окрім того, дипломат просто зобов'язаний знати культуру і традиції іноземних держав, а також володіти іноземними мовами, адже без цього неможливо налагодити просте взаєморозуміння і спілкування.
Вправний дипломат - це тонкий психолог, який вміє знайти підхід до будь-якого співрозмовника і переконати його у власній правоті, при цьому людина прийде до цього висновку самостійно і не буде відчувати, що на нього хтось тисне.
Спеціальні знання:
    - міжнародне право;
    - іноземні мови;
    - риторика;
    - етикет.
Освіта
Для оволодіння професією необхідно вища професійна освіта. Напрямок: гуманітарні і соціальні науки.
Спеціальності вищої професійної освіти:
    Міжнародні відносини
    Сходознавство, африканістика
Кваліфікації: Бакалавр міжнародних відносин, Бакалавр сходознавства, африканістики, Фахівець у сфері міжнародних відносин, Сходознавець, африканіст, Магістр міжнародних відносин, Магістр сходознавства, африканістики.
Спеціальності вищої наукової кваліфікації: Історія міжнародних відносин і зовнішньої політики.
Кар'єра
Зарплата на держслужбі багатьох не влаштовує. Історично визнано, що людина, яка потрапила до МЗС, повинна бути готовою до певних труднощів, в тому числі фінансових. Але, у перспективі, отримавши скерування за кордон, і відпрацювавши від трьох до п'яти років, можна істотно поліпшити своє фінансове становище. Хороші дипломати - аж ніяк не бідні люди.
Повернутися назад