Юридичні консультації

Prev Next
 

БРЕЙДЕР

173.jpg
«Брейд» у перекладі з англійської означає «коса», «шнурок», «плетіння».
Брейд - це заплетене будь-яким способом волосся, а брейдер - людина, яка професійно займається плетінням.
Професія брейдера не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Косметологи, перукарі, візажисти». Адже брейдер повинен чудово знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути хорошим практиком.
Кваліфікація брейдера важлива з погляду кар'єрного зростання. Погодьтеся, навряд чи директор підвищить некомпетентного брейдера і сприятиме подальшому його просуванню у роботі.
Що саме називається брейдами, а що дредами та кісками?
Слово брейд (braid) від англійського іменника коса (волосся), тасьма, шнурок і, відповідно, від дієслова плести, заплітати, обмотувати. Брейди - це заплетене волосся, причому необов'язково лише у кіски. Одних тільки видів брейдів є безліч, особливо у африканців. Але в нас користуються популярністю в основному кіски, ковбаски, мотузочки, джгути і псевдо-дреди. Усі вони розрізняються за способом плетива.
    - кіски - звичне нам плетіння з трьох пасом;
    - ковбаски - плетиво одного пасма і огортання його іншим;
    - мотузочки - 2 пасма, скручені спіраллю;
    - джгути - плетиво пасом ніби навколо осі;
    - псевдо-дреди - плетиво різних видів брейдів на основі інших матеріалів. Зовні неспеціаліст їх відрізнить від справжніх дредів;
    - дреди - це не брейди. Їх скручують (звалюють) із волосся. Причому процедура займає велику кількість днів (близько місяця). І в результаті у вас на голові кілька пасом, що звалялися, і тому, коли набридне, необхідно збривати, так що подумайте, чи варто це робити, довго мучитися і в результаті залишитися без волосся!
Специфіка професії
Робочий день брейдера практично ненормований. Плетіння однієї зачіски займає від двох до десяти і більше годин залежно від складності, бажаного обсягу, вихідної довжини волосся.
Місце роботи
Салони краси.
Особисті риси
Брейдеру необхідні:
    - терпіння;
    - художній смак;
    - добре здоров'я (відсутність алергії, захворювань опорно-рухової системи);
    - гарний окомір;
    - комунікабельність.
Кар'єра
Оплата праці брейдера відрядна: він отримує певну суму від вартості зачіски, зазвичай від 10 до 40% залежно від класу майстра і політики салону. Багато майстрів, напрацювавши певний досвід та клієнтську базу, починають працювати самостійно.
Освіта
Є два основних способи отримати професію брейдера. Перший - прослухати один із спеціалізованих курсів. Другий - потрапити під крило досвідченого брейдера та навчатися на практиці, допомагаючи майстру.
Повернутися назад