Юридичні консультації

Prev Next
 

БЛОГЕР

171.jpg
Інформаційне століття породило безліч нових професій. Але блогер виділяється серед них за тією простою причиною, що ця професія передбачає вплив на суспільну свідомість. Якщо журналісти стали четвертою владою, то блогери п'ятою. Вони впливають на людей, висловлюючи свою точку зору, переглядаючи ті або інші події.
Те, що починалося як хобі для вузької групи людей, сьогодні перетворюється у повноцінний бізнес. Багато компаній вводять до свого штату людей, єдине завдання яких моніторити думки про продукти фірми в блогах і вирішувати проблеми, що виникають з авторами блогів (наприклад, якщо хтось залишив негативний відгук про продукт, то потрібно докласти всіх зусиль для того, аби виправити ситуацію). У нашому інформаційному столітті все більший вплив здобувають не факти, а думки. І не в останню чергу це заслуга блогерів.
Як повідомляє мережева бібліотека Вікіпедія:
блог (англ. blog, від «web log», «мережевий журнал або щоденник подій») - це веб-сайт, основний зміст якого - записи, що додаються регулярно, зображення або мультимедіа. Для блогів характерні недовгі записи часової значущості, відсортовані у зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Відмінності блога від традиційного щоденника обумовлюються середовищем: блоги, звичайно, публічні й припускають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (у відгуках до блог-запису або своїх блогах).
Блогерами називають людей, що ведуть блог. Сукупність усіх блогів мережі прийнято називати блогосферою. За авторським складом блоги можуть бути особистими, груповими (корпоративними, клубними...) або суспільними (відкритими). За змістом - тематичними або загальними.
Блогофотограф - людина, що розміщає продукти своєї фототворчості в особистому або груповому блогу (фотоблогу) і не прагне знайти жодного іншого застосування своїм фотографіям.
Для блогів характерна можливість публікації відгуків (т. зв. «коментарів», коментів) відвідувачами. Вона робить блоги середовищем мережевого спілкування, що має низку переваг перед електронною поштою, групами новин, веб-форумами й чатами.
Сьогодні в США платних блогерів майже стільки ж, скільки адвокатів. При цьому їх значно більше за програмістів і пожежників, повідомляє InoPressa. За минулі роки ряди блогерів-професіоналів значно зросли. А самі блоги стали помітним культурним і соціальним явищем. І це не враховуючи того, що приблизно 1% дорослих американців заробили хоч якісь гроші на веденні свого блога. Можна із упевненістю сказати, що американці - це нація блогерів. На сьогодні в країні налічується біля 20 мільйонів людей, які ведуть свої блоги, 1,7 мільйона з них заробляють на цьому, а для 452 тисяч блогінг є основним джерелом доходу.
Для одержання річного доходу у 75 тисяч доларів потрібно мати приблизно 100 тисяч унікальних відвідувачів на місяць. У середньому блогери можуть заробляти від 75 до 200 доларів за хороший платний пост (замовлену статтю – звичайно, це огляд якогось продукту, у якому блогер виражає свою думку про нього). Деякі блогери одержують постійну роботу, займаючись веденням корпоративного блога. У середньому такі блогери отримують за свою діяльність від 45 до 90 тисяч доларів на рік. Тільки 1 відсоток таких блогерів заробляє більше 200 000 доларів на рік, але при цьому їм доводиться працювати біля 50-60 годин на тиждень. The Wall Street Journal відзначає, що вхідний бар'єр у світ блогінгу досить низький. І практично кожен може розпочати тут свою справу, якщо йому є про що розповісти.
Але не варто думати, що блогери заробляють лише на платних замітках. Для багатьох основним заробітком є розміщення звичайної реклами. При цьому рекламні місця далеко не завжди заповнюють банерами. Багатьом вистачає й контекстної реклами від Google, що здатна приносити популярному англомовному сайту непогані гроші. Нарешті, не варто забувати про різні партнерські програми. Якщо говорити про англомовний сегмент мережі, то сьогодні там представлена безліч різнопланових «партнерок». З одного тільки Amazon.com можна продавати різні товари: книги, електроніку, сувеніри тощо. І при цьому одержувати відсоток з кожного здійсненого продажу.
Кількість блогерів постійно зростає, разом з тим кількість професійних журналістів зменшується. Свого часу багато аналітиків навіть стверджували, що традиційні ЗМІ вимруть під напливом блогів. Цього, звичайно, не трапилося, але певні зміни торкнулися й засобів масової інформації. Є в професії блогера і явні мінуси. Поки що немає жодних профспілок, що поєднують блогерів. Відсутня й яка-небудь система навчання цих людей. Але найголовніше - більшість із тих, хто працює на компанії, робить це як звичайні фрілансери. Тобто, по великому рахунку це незахищені люди, яких можуть звільнити у будь-який момент без усілякої допомоги. І це важлива проблема, над якою варто задуматися. На щастя, її позбавлені самостійні блогери, яких можна віднести до приватних підприємців.
У нас світ блогінгу поки що не такий розвинений. Але це не заважає багатьом російськомовним блогерам заробляти на своїх проектах. Особливо, якщо мова йде про блоги, присвячені пошуковій оптимізації (SEO) і інтернет-маркетингу. У цій сфері присутня велика кількість рекламодавців, і вони активно скуповують усіляку рекламу в популярних блогах. Деяким вдається заробляти на контекстній рекламі (правда, у цьому випадку це, швидше, додатковий дохід, а не основний), хтось бере активну участь у партнерських програмах, а хтось продає свої послуги. До речі, останній варіант останнім часом усе активніше використовується блогерами. Різні онлайн-курси йдуть просто на ура.
Як бути блогерам, які пишуть за тією темою, де відсутня необхідна кількість рекламодавців? Варіантів не так багато. Можна розмістити контекстну рекламу, але заробити за її допомогою буд непросто. Можна продавати свої послуги, як багато інших, а можна продавати посилання Sape. У цьому випадку зовсім не важливо, якої тематики ваш блог. Головне мати велику кількість унікальних статей і високі показники Яндекс Тіц й Google PR. Деякі умудряються заробляти на Sape по кілька тисяч доларів на місяць.
Якщо говорити про перспективи блогосфери у нашій країні, то вона буде розвиватися. Швидше за все, з'явиться велика кількість блогів різної тематики. І поступово на них можна буде заробляти.
Повернутися назад