Юридичні консультації

Prev Next
 

АВТОМЕХАНІК

139.jpg
Загальна характеристика професії
Автомеханік - це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортними засобами.
Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста
Фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір (лінійний і об'ємний), рухливість, координованість і точність рухів кистей і пальців рук, тонка м'язова і слухова чутливість, хороша образна і оперативна пам'ять, технічний інтелект, високий об'єм і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність, швидка реакція на аварійні сигнали.
Медичні протипокази
Робота не рекомендується людям, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, опорно-рухового апарату (що затрудняють пересування), нервової системи, тим, що мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Вимоги до професійної підготовки
Автомеханік повинен знати: правила техніки безпеки; принципи роботи ремонтованого устаткування, силових установок, агрегатів і машин; властивості оброблюваних матеріалів, антикорозійних мастил і масел; способи відновлення зношених деталей; технічні умови на випробування, регулювання і приймання вузлів, механізмів і устаткування після ремонту; допуски, посадки і класи точності; влаштування і способи вживання спеціальних пристосувань і контрольно-вимірювальних інструментів. Необхідні знання з математики, фізики. Вміння виконувати роботи з розбирання, ремонту та збирання вузлів і механізмів.
Автомобільні механіки здійснюють діагностику несправностей і, при необхідності, їх усувають (шляхом заміни дефектних деталей, налаштування яких-небудь систем, механічного виправлення деформованих частин кузова тощо). Як правило, автомеханіки мають спеціалізацію, пов'язану з обслуговуванням певних систем автомобіля: фахівці з кузовних робіт, мотористи, шиномонтажники, автоелектрики і т.п. Відповідні вакансії є в багаточисельних автомайстернях і сервісних центрах, на автопідприємствах, а також в гаражах різних організацій, що мають власний транспортний парк.
Для роботи в майстернях, що здійснюють ремонт старих вітчизняних автомобілів та іномарок, потрібна не стільки спеціальна освіта, скільки золоті руки і професійна кмітливість, що дозволяє знайти і усунути несправність навіть за відсутності спеціального устаткування і запчастин. Для роботи ж в сучасних сервіс-центрах, особливо авторизованих закордонними автовиробниками, звичайно вимагають середню-спеціальну або навіть вищу технічну освіту, оскільки там використовується складне устаткування і комп'ютерні програми діагностики несправностей автомобіля. Професію можна здобути в коледжах, професійно-технічних училищах. Можливе навчання безпосередньо на робочому місці. Попит на ринку праці перевищує пропозицію, працевлаштування для компетентного працівника проблеми, звичайно, не складає. Головний критерій відбору фахівців - не стільки документи про освіту або досвід роботи, скільки фактичні вміння, що дозволяють виконувати ремонт автомобілів. Оплата праці відносно висока, перевищує середню зарплату в промисловості на 10-30%, однак перспективи її подальшого росту незначні.
Кар'єрні перспективи для працівників, що не мають вищої технічної освіти, невеликі (наприклад, нагромадивши ґрунтовний досвід роботи, можна стати на підприємстві автосервісу майстром ділянки). Можливе заснування власного бізнесу в сфері автосервісу (ця сфера приносить стабільні гідні доходи), однак для цього одного вміння ремонтувати машини недостатньо, потрібні знання в області управління, економіки, юриспруденції.
Повернутися назад