Юридичні консультації

Prev Next
 

АВАРІЙНИЙ КОМІСАР

137.jpg
Аварійний комісар (від фр. Commissaire d’avaries) - фізична або юридична особа, до послуг якої вдаються страхувальники для захисту своїх інтересів при настанні страхового випадку.
Страховик призначає аварійного комісара як усередині країни, так і за кордоном. Реквізити аварійного комісара вказуються страховиком у страховому полісі або страховому сертифікаті, що видається страхувальникові.
Аварійний комісар діє у строгій відповідності з інструкцією страховика: проводить огляд застрахованого майна, встановлює характер, причини і розмір понесеного збитку. За вказівкою страховика він може займатися реалізацією пошкодженого майна, здійснювати розшук зниклого вантажу, збирати інформацію про місцевий страховий ринок.
Аварійний комісар у вужчому сенсі - співробітник, що пройшов професійну підготовку у сфері надання допомоги учасникам ДТП. Сучасні вимоги до документального оформлення обставин аварії досить високі. Від правильності заповнення передбачених законом документів залежить деколи і визнання вини того або іншого учасника аварії, і розмір, а інколи і сам факт страхової виплати.

Права та обов'язки аварійних комісарів:
    • проводити огляд місця ДТП (допускається використання сучасних технічних засобів: фотографування, аудіо- і відеозапис тощо);
    • встановлювати характер пошкоджень транспортних засобів;
    • надавати висновок про те, чи стосується дана подія страхового випадку;
    • заздалегідь визначати розмір збитку;
    • збирати необхідні документи.

Аварійний комісар на місці зможе надати консультаційно-правову допомогу, захистити клієнта від різних форм тиску з боку інших учасників. Аварійний комісар представляє інтереси свого клієнта, може надавати свідчення свідків, в т.ч. для оскарження неправомірних дій працівників ДАІ.
Повернутися назад