Чи мають колишні військовослужбовці переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників?
 

Чи мають колишні військовослужбовці переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників?

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані вживати заходів для запобігання масовим вивільненням працівників та повідомляти державну службу зайнятості про таке вивільнення не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення працівників. Одночасно, згідно до статті 49-2 Кодексу законів про працю України, про наступне вивільнення працівників роботодавці персонально попереджають їх не пізніше ніж за 2 місяці. При цьому, окремим категоріям працівників статтею 42 вказаного Кодексу, гарантовано при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі.
Така перевага надається, у тому числі, працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової військової служби протягом 2-х років з дня звільнення їх зі служби.
Також, згідно статті 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників мають члени сімей військовослужбовців строкової служби.
Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.