Про особливості подання інформації щодо попиту на робочу силу при конкурсному прийомі на роботу
 

Про особливості подання інформації щодо попиту на робочу силу при конкурсному прийомі на роботу

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Пунктом 2.1 розділу другого Порядку подання форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 31 травня 2013 року №316, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за №988/23520, визначено, що форма звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» подається не пізніше 10-ти робочих днів з дня відкриття вакансії. Датою відкриття вакансії є, у тому числі, дата, починаючи з якої може бути укладено трудовий договір з найманим працівником.
Статтею 15 Закону України «Про державну службу» встановлено, що прийняття на державну службу на певні посади здійснюється на конкурсній основі. Пунктом 8 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року №169 (із змінами), визначено, що конкурс проводиться поетапно, що включає в себе також публікацію оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширенню його через інші ЗМІ (не пізніше як за місяць до початку конкурсу).
Відповідно прийом на роботу, у таких випадках, можливий тільки після оголошення конкурсу і датою укладення трудового договору може бути дата також тільки після оголошення конкурсу.
Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.